Svet-Stranek.cz
chováme morčátka US Teddy a okrajově Skinny a Crestedy v černé barvě
CHS GREYS

novinky - news:chováme morčátka US Teddy a okrajově Skinny a Crestedy v černé barvě

novinky - news

5.9.2016
Doplněny jsou ,zatím, všechny poslední odchovy i aktuální prodej.
10.6.2016
Doplněny odchovy a prodej
7.4.2016
Fotky bydlení jsou doplněny, aktuální odchovy také. Na výstavy se teď z časových důvodů nedostanu. Jinak k nám přicestovalo několik samiček z jiných CHS, fotky se pokusím doplnit co nejdříve.
15.9.2015
Doplnila jsem PRODEJ. JInak brzy doplním fotky z nového bydlení pro naše chlupáče,konečně dostanou pořádný velký výběh a příští rok i upravený výběh venkovní.
29.7.2015
Omlouvám se všem věrným, kteří ještě otvírají moje stránky. Konečně jsem dplnila všechny odchovy. Je tam spousta narozených mrňousků a spousta jich také bude k prodeji. Pro dotaz mi můžete napsat jak na mail tak na Facebook.
23.3.2015
Dnes jsem aktualizovala chovná morčata, některé samičky už vzhledem k věku připouštět nebudu, zase naopak nám přibyly mladé a nadějné. Některé jsou mé odchovy, dvě k nám přicestovaly z jiných CHS, Kappa Blue Bee a Uzza Markasino.
Také nás opustili čtyři kluci,odešli jako chovní do jiné CHS,a to Aladin, Marky, Perseus a Bonaparte. Doma jako náhrada zůstává Walli, který se krásně předvedl na 1. Žižkovské výstavě,kde získal 97 bodů a vyhrál nejlepší US Teddy baby.
24.2.2015
AKTUALIZOVÁN PRODEJ
17.1.2015
Všechny vítám v novém roce a přeji aby byl lepší a úspěšnější než ten loňský.
Začnu tím radostnějším, zúčastnila jsem se výstavy v Holubicích,kde jsme posbírali kartičky,zaregistrovali některá morčátka a největší radost jsem měla z Markyho,který je čokoládový fox,můj první odchov tříslových teddíků. Dostal na výstavě 95 bodů a registraci.
Další výstava byla Zimní v Toulcově dvoře. Přivezla jsem Aladina,který zabodoval a získal třetí místo jako adult US Teddy a 2x kartičku,Nancy ,ta byla na výstavě poprvé,také dostala 2x kartičku a Cyril tentokráte neuspěl o půl bodu.Špatně připraven. Budu muset víc zapracovat,přece jen ty hlaďáci mi ještě nejdou.
Narodily se první odchovy lila/béž - zlatých po Floriánovi,jsou to vrhy X3,Y3,Z3.Bohužel vrh Hawai se narodil zřejmě o malinko dříve a něco nebylo úplně v pořádku, 4 miminka měla sice váhy kolem 50 - 60g ale neměla vůbec sací reflex,Hawai se snažila první dva dny kojit, olizovat,čistit,já jsem zkoušela přikládat i krmit stříkačkou. I přes naší společnou snahu všichni do pěti dnů odešli.Jednalo se o vrh Z3
Jako další smutný vrh následovala Europa s vrhem A4. Narodilo se čtyři miminka z nichž dva se mrví již narodili,jedno malé skoro bez srsti ještě chvilku žilo,a poslední béžový sameček,který byl také skoro holý ale s ohromnou vůlí k životu přežil,při přiložení k cecíku dokonce sál, takže po týdnu začal pomalu nabírat a zatím vypadá, že bude v pořádku.
Po operačním zákroku umřela Cibulka a odešel Pompo. Jako nové naděje zůstávají doma Walli,Unie,Verba.
Velmi nepěkný zážitek jsem měla s porodem Wasabi. Naštěsttí jsem byla doma takže jsem měla hned od začátku o jejím porodu přehled a když se dlouho nic nedělo, opatrně jsem ji prohlédla a zjistila jsem, že se pokouší vytlačit obrovské mimino. Bylo samozřejmě už mrtvé ale stejně bylo tak velké,že nešlo ven. Takže jsme asi dvacet minut obě pomalu pracovaly a pomalu se to podařilo. Měla jsem o ni velký strach ještě dva dny byla trochu oteklá ale jedla,běhala po boxu. Dnes,skoro po dvou týdnech, už předpokládám, že bude v pořádku.
7.11.2014
Přidala jsem nové odchovy už i s fotkama.
25.10.2014
Přidala jsem fotky nových chovných morčátek a také jsem některá starší přefotila.K nahlédnutí také plánované odchovy pro podzim 2014.
23.10.2014
přidány další odchovy
19.10.2014
Po půlnoci se narodil vrh P3 třísláčků od Seleny. Tři miminka, čtvrtá holčička bohužel mrtvá. Fotky už jsou přidané.
18.10.2014
Výstava v Děčíně byla hezká, obě posuzovatelky byly skvělé. Vystavovala jsem celkem 7 kousků, z toho Jokky v Béčku, Europu,Zacharyho a Aladina v Ačku, Ernesta,Niela a Persea v Céčku.Přivezla jsem si kartičky.
Jinak se narodil aguti vrh N3, matka je Myška, otec Isack. Dnes porodila Izzy překrásného jedináčka,aguti stříbrnou samici, bohužel byla obrovská a zřejmě se udusila,našla jsem ji už v boxu mrtvou, pečlivě očištěnou. Moc mě to mrzí.
V nejbližší době by měly porodit Tara aguťáčky,Selena snad třísláky, Wanesa bílá a krémová mimča, Mekky,Malina,Angelina a Olšenka trikolory čoko -krém/buff - bílé. Takže je na co se těšit.
10.9.2014
Všechny vítám po prázdninách, ani v létě jsme po výstavách nejezdili, takže letos jsem se zatím zúčastnila jen tří, v Přerově , Proboštově a v Chebu. Všechny byly vělmi pěkné, dobře připravené i zorganizované.
Nyní se chystám s větší sestavou do Děčína.
V srpnu se narodil vrh M3, fotky jsem už přidala. Další vrhy očekávám nejdříve ke konci října.
17.6.2014
narodil se vrh K3 ve velmi neobvyklých a zajímavých barvách
12.6.2014
Opět doplněny odchovy,máme nové vrhy I3 a J3.
13.4.2014
doplněny další odchovy, u miminek je napsáno, které budu nabízet k prodeji, a že jich máme hodně.
DOPLNĚN PRODEJ
3.4.2014
doplněn prodej
29.3.2014
Novinek moc není,na výstavě jsme nebyli,doplnila jsem odchovy o nové vrhy. Zatím není doplněn prodej ale pokud někdo budete mít zájem o morčátko,napište mi, většinou tu vždy nějaké morčátko k prodeji mám.
25.1.2014
Všechny zdravím v novém roce,a všem přeji v tomto roce hodně zdraví, pevných nervů,kapičku toho štěstíčka a v neposlední řadě i úspěchy v chovu a radost z morčátek.
Přidala jsem některá nová morčátka, některá jsem přefotila,některá jsem přesunula do mazlíků. Umřely mi dvě samičky s miminky v bříšku, Uršulka a Martička, a taky jsem přišla oTerryho.Zřejmě to, že nenakryl od léta žádnou samičku mělo nějaké vážnější důvody.
Olšenka porodila 18.1. čtyři miminka,jeden kluk čoko - bílý měl 90g, druzí dva kluci čoko - bílí měli 60g a poslední trikolorní holčička měla 48g. Té jsem nedávala žádnou naději a ona přesto dokázala zabojovat a dnes po týdnu začala přibírat a váží 64g a moc hezky běhá za maminkou, za to uhynul jeden z těch malých kluků.Tatínek je Zahva´s Ben.Fotky se budu snažit přidat co nejdříve.
Březí je Zafyra a Tulipa,tatínek je Noel Mia. Holky jsou za polovinou březosti tak snad už nás smůla opustila a dočkáme se hezkých prcků.
U skinníků jsem tentokrát složila dvojice Mastroiani a Wasabi CC,Qualita a Perseus,tak se můžu těšit na hezké geňáčky.
Jinak samozřejmě jsou i další dvojice u chlupáčů ale tam je zatím výsledek ještě nejasný.
2.12.2013
Letos jsem se zúčastnila 30.11.2013 v Turkovicích naší poslední výstavy. Mastroiani zde získal dvě kartičky a tudíž také splnil podmínky pro udělení šampiona ČR. Vezla jsem sebou také našeho nového klučíka Summera of ending Od Nicolette,ten získal svou první kartičku a moc hezké třetí místo v trikolorech US Teddy. Hermionku, které chyběla poslední kartička, diskvalifikovaly za výtok ze struku ?,je čtyři měsíce po porodu. Tak možná někdy příště,teď se bude opět věnovat samečkovi.
Do vánoc ještě čekám poslední vrh,budou to skinníčci od Quality a Henryho.
23.11.2013
Dnes jsem doplnila fotky miminek Walencie a také porodila Princezna dvě krásné barevné holčičky.Fotky jsem už doplnila taky. Naší CHS opustila Ula,ani po čtyřech měsících nezabřezla a protože už přece jen přesáhla rok odjela společně s malou Radúzou jako mazlíček k novým majitelům. Mrzí mě to ,je to krásná holčičika jak v typu tak v srsti ale nedá se nic dělat.
17.11.2013
Jen v rychlosti k novinkám. Zúčastnila jsem se dvou výstav. A to v Benešově nad Ploučnicí, pěkná výstava, letos jsme si s manželem prohlédli v Děčíně zámek, škoda, že nebylo počasí na ZOO,snad příští rok. Na výstavě jsme ukořistili kartičky a Joky získala druhé místo v bezsrtých juniorech. Další výstava byla třídení v Lysé nad Labem. Tady z osmi posudků máme sedm kartiček a třetí místo US Teddy adult, které získala Hermionka. Taky tady Geronimo a Joky dojeli šampiona a jsme už BRONZOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE.
Narodil se vrh T2 Angelině,kluk a holčička,krásná miminka s kulatou hlavičkou.Také Walencie se pochlubila svými poklady v bříšku vrh U2,narodili se dva kluci a dvě holčičky. Fotky brzo doplním.
27.10.2013
Tak konečně jsem se dokopala poslat kartičky čekatelství a máme tedy další dva šampiony,Tulipu a Qualitu, Henry je už Grandšampion. Narodily se vrh R2 a S2, všechny fotky jsem už doplnila. Také k nám přijel nový sameček Summer of Ending Od Nicolette, zatím je to prcek ale brzo bude výbornou posilou do chovu čoko - buff - bílých, má krásnou tmavou barvu čoko. Pokud se podaří , mohla bych do konce roku získat další dva šampiony.
Jinak výstavy byly krásné,zážitek z každé je o to lepší, že letos opravdu přeje počasí.
Z nových vrhů bude určitě hodně miminek na prodej, některá budou vhodná do chovu, ale hlavně všechna určitě na krásné mazlíky.
21.9.2013
Narodil se vrh Q2, maminka je Waneska,ve vrhu jsou čtyři holčičky, otec je Patch.Přibyla k nám nová morčátka,a to Chamomila Od Nicolette,šafránová s bílou,a Noel Mia, béžovo - zlatý kluk.Fotky jsou už přidány.
15.9.2013
Tak dnes doplním některé novinky. Před pár dny jsem přidala fotky nových samců a samiček. Také Hermiona porodila krásného zdravého trikolorního chlapečka, bohužel mu stále stojí ouška. Také Bella porodila dvě překrásná miminka,chlapečka a holčiku,oba jsou aguti oranž s bílou.
Potvrzuji březost Wanesky,tady jsem na miminka moc zvědavá,uvidíme co nám nese za vlohy maminka,pro kterou je to první vrh.
Přestěhovaly se k nám dvě slečny čoko magpie Wasabi Cavia Carnea a čoko s bílou Zuzka Cavia Carnea.Zatím obě dorostenky.
Od července jsem se zúčastnila několika výstav,Pražské speciálky, v Žirči,se skinničkou v Ostravě a včera ve Světlé nad Sázavou.Vzala jsem svoje baby odchovy Gavotu,Geronima, Lamberta a skiničku Joky. Výsledek - Gavota jedna kartička,jednou třetí baby, a druhý nej pár, Geronimo dvě kartičky,jednou první baby,a druhý nej pár, Joky, jedna kartička. Lambert bohužel moc neuspěl,má hodně světlejší spodní barvu a srst i stavba není úplně dobrá. Moc mě to mrzí, je to poslední odchov po Bohouškovi,moc jsem si ho chtěla nechat.Je možné, že se ještě během doby dodělá.
V PRODEJI jsou nabídnuti kluci,všichni můžou jít do nového domova i po dvou,od mala bydlí společně a jsou na sebe zvyklí.
Letos se ještě chystám na výstavy do Hradce, H.Ředic, Velvar, Jaroměře, Benešova,Turkovic,možná do Olomouce. Takže program bohatý.
14.7.2013
Doplnila jsem odchovy o další 2 vrhy skinníčků. Můžu potvrdit, že březí je Hermiona s Tamarixem. Patch dostal do velkého boxu čtyři holky, Wanesku,Bellu,Uršulu a Abigail,tak uvidíme,třeba se staříkovi ještě povede nějakou nakrýt.
Ty ošklivé věci ,které nás potkaly napíšu jindy.
8.6.2013
DOPLNĚN PRODEJ
1.6.2013
Doplnila jsem všechny odchovy.U jednotlivých fotek je napsáno jestli narozené miminko budu nabízet k prodeji. Holky porodily všechny zatím v pořádku, jedině u Pricezny došlo k úhynu tří mláďat, zůstalo jen jedno, ale je v boxu s Tulipou, která má také čtyři prcky,takže miminka kojí společně a ta toho ukázkově využívají. Běhají od jedné k druhé. Drátěnka , který se narodil Xenii už opadává, takže přestože na fotce vypadá docela strašidelně začíná se z něj stávathezký standardní klučík.
Dnes nás opusti Wabi,našla jsem ho dnes mrtvého v boxu. Tak aby Laky nebyl sám,zkoušíme bydlení s Kissem,který je vyřazen z chovu,kvůli váčku pod okem.Uvidíme zatím se kluci ani po čtyřech hodinách ještě nepoprali, přesto mám připravený box,kdyby náhodou.
Jinak připravuji výstavu ,která bude 22.6. v Toulcově dvoře.Všichni jsou zváni.
5.5.2013
Opět přidám pár novinek. Výstava v Přerově moc pěkná,nevím jak to dělají, že jim tak hezky vyjde počasí. Qualita tu získala poslední kartičky,budeme žádat o šampiona,a Henry dosáhl na Granda. Takže jsou už týden spolu a budou se snažit o hvězdná miminka.A aby se kluk nenudil má tam i Xenii a Otylku. Tamarix je už v pořádku a užívá si s Hermionou. Jeho předchozí partnerka Izzy má velké bříško, je už v samostaném boxu a snažím se jí hodně hlídat,vzhledem k tomu ,že dvakrát porodila předčasně. Bříško se už zakulatilo Cibulce,taky březost můžu potvrdit u Princezny a Tulipy,Martičky a Mekky.VZhledem k tomu,kolik je holek březích se modlím aby všechny bez úhony porodily. Další těhule je Olšenka,to je opakovvané spojení s Bohouškem. V minulém vrhu byli sice samí kluci ale zato pěkní v typu,v srsti a měli moc pěknou tmavou čoko. Tak snad se něco pěkného podaří. Bohoušek bohužel odešel velice náhle. Podle veterináře došlo k mozkové příhodě,když jsme k němu dorazili byl už úplně mimo takže ho už jen uspal.
Včera jsem se byla podívat na výstavě v Kladně a zaregistrovala jsem Ulu,Zafiru,Walencii a Malinu.
Doplněny odchovy a prodej.
26.4.2013
Tak konečně zase něco napíšu :-). Nejdříve to lepší. Narodil se vrh D2,maminka je Abigail, kluk a holka. Vypadají na super srst ale barvičky jsou světlounké,tady zřejmě zaútočil zesvětlovací gen od Patche. Vrh E2, maminka je Bella, ve vrhu je holčička- černá tan s červenou,kluk černá tan - bílá, takže oba NS, třetí chlapečekbyl čoko - oranž - bílý, bohužel se u něj objevila vada nožiček,s veterinářkou jsme se snažili ale kluk nakonec vlezl v v noci pod mámu,zřejmě se napít , no a ta ho naprosto regulérně zalehla. Ráno byl placatý.Dalšíje vrh F2, máma je Uršula a otec ?..., narodila se opět tři mimča,kluk stříbrný solid, krásný ale samozřejmě ozdobený dvěma zálomky!,druhý kluk byl sable solid,zemřel po týdnu,holčička je stříbrná s bílou.
Jinak kluci se činí a samičky se začínají pěkně kulatit. Sameček Tamarix CC začal mít problémy s čuráním, na veterině zjištěn močový kámen. Ještě ten den ho paní doktorka operovala, dnes je druhý den po operaci, vše zatím vypadá na dobré cestě,žere,je čilý,večer jdeme na kontrolu,tak snad bude v pořádku,musím říct, že moc pěkný zákrok díky paní doktorce.
A teď ty dvě špatné věci. Zemřela samička Nugetka i s miminky v bříšku.Bylo to hodně rychlé,na léky vůbec nereagovala.Dost mě to zasáhlo, byla už u konce březosti,na vrh jsem čekala s napětím. Z Nugetky se stala krásná samička s perfektní hlavičkou,pěknou srstí.
Jako druhá umřela moje krásná solidka Dolly. Musela jsem ji nechat uspat,měla zlomenou čelist,a i přes snahu nemohla jíst. Vůbec nevím kde k tomu přišla. Nejvíce mě mrzí, že přece jen chvíli trvalo než jsem na to přišla,protože byla normálně aktivní, první u misky, první u zeleniny, viděla jsem jí i se senem v tlamě.
Dále jsem se zúčastnila výstavy For Pets dva dny, Henry a Qualita získali dvě kartičky, Ben jednu,ten také vyhrál největšího pohodáře výstavy.Výstava pěkná,hezký pokec. Dovezla jsem si z výstavy samičku US Teddy Wanessu od Medunky,je krémová s bílou, prostě jsem ve slabé chvilce neodolala. Holčička má hezkou srst,hezkou hlavičku,ouška jsou tak napůl,ale ještě mají čas aby se uložily na správné místo.
Ač jsem už nechtěla, opět jsem neodolala a už mám doma tříbarevnou skinničku Zagorku z Rambíkova snu. Krásná,čiloučká holčina.
Takže jsme se o něco rozrostli,o někoho přišli.
Zítra jedu do Přerova,těším se . Loni tam byla výstava moc hezká.
27.2.2013
Rekonstruujeme byt, takže na nic nezbývá čas. Jen pár řádků. Začíná výstavní sezona, v sobotu 3.3. jdeme do Toulcáku v Praze na Krátkosrstou výstavu. Možná zkusíme i Rychnov ,For Pets a Přerov. Uvidím jestli bude s kým.
Narodili se dva vrhy, B2 jeden chlapeček v barvě čoko tan, C2 tady máme jednu holčičku, nejspíše bude himi ale netroufám si tvrdit, že se dobarví, zatím má jen ouška a zadní nožičky a sable kluka,ten je typově moc pěkný a velký. Více v odchovech, fotky se pokusím dodat co nejdříve.
Březí je Abigail,čeká mimča s Patchem. Jsem moc zvědavá a doufám, že to nebude Patchův poslední vrh ale ještě nějaký zvládne,vypadá už dost unaveně,no uvidím.
Také by k nám měl přicestovat nový skinník pro ty moje nahaté potvory,Henry Isobell od Dany Daňhové. Kluk už má splněného šampiona a našlápnuto na granda tak snad budou ženské spokojené.
16.12.2012
Dneska odešla do CHS Od Nicolette holčička Xsara, jedináček, který se narodil naší Princezně z opakovaného krytí s Garonkem. 12.12 se narodil další vrh A2, tento rok to bude zřejmě poslední. Narodily se tři holčičky,fotky jsou už přidané v odchovech.Některá mimča z vrhu Z1 a A2 budou určitě na prodej. Zatím jsou malá, k odběru budou až v půlce ledna.
Stříbrná solidka Dolly se konečně začala tvářit jako březí a kulatí se, takže začátkem roku by se měli malí prckové představit.
10.12.2012
Tak kluci z vrhu Y1 jsou už skoro všichni rezervovaní a nám se narodil tříbarevný vrh Z1. Tím jsme uzavřeli druhou řadu abecedy.
3.11.2012
Doplnila jsem fotky některých chovných samečků a samiček z našich dorostenců.Všichni už mají registrace a získali své první kartičky.
22.10.2012
Tak dnes další vrh,fotky jsou už přidané.
20.10.2012
Konečně se u nás rodilo, Martička porodila krásná trojčátka, samé holčičky.Uma z tohoto vrhu je už rezervovaná,půjde výměnou za samičku Raspberry in the chocolate do ChS od Nicolette,
Doma je ale ještě stále sameček Petyr,přestože je moc pěkný a už i registrovaný , je vhodný jak do chovu tak za krásného mazlíčka. Další miminka čeká Mekky,Olšenka , Cibulka a Princezna.
Dneska jsme také byli na Výstavě v Litoměřicích. Byla pěkná,příjemná atmosféra. Messer získal další kartičku, Tulipa také a navíc ,k mému velkému překvapení byla i třetí nej US teddy baby. Skinničku Qualitu jsem sebou vzala do počtu a přivezla si kartičky dvě.
A jako bonus jsem si dnes přivezla do svého chovu z CHS Cavia Carnea krásného samečka Tamarixe II, je to čokoládový magpie se super srstí.
6.10.2012
Dlouho jsem nic nepsala tak teď toho bude víc.
Jak většina z Vás ví,v červnu jsem pořádala výstavu Bezsrstých morčátek a morčat US Teddy a Rex v Toulcově dvoře. ˇUčast byla překvapivě veliká,protože šlo jen o čtyři plemena,doufám, že se líbila a příští rok se povede znovu. Předběžný termín je 22.června 2013.
Také nás několik morčátek opustilo,samička Grace na poporodní komplikace, Lojzinka měla nějaký střevní problém a nedokázal jí pomoci ani veterinář a veterán Ajo,který bohužel nezvládl srpnová horka.
Radostněji nás opouštěla odstavená miminka k novým majitelům z květnových a červnových vrhů. Zbyl tu pouze Petyr, hezký sameček,vhodný do chovu,je už registrovaný,ale může i na mazlíčka.
Také jsme se zúčastnili Speciální výstavy v srpnu. Tady se Messer umístil na druhém místě v junirech v plemeni a Izák si vybojoval Největšího pohodáře.Další výstava byla v Proboštově,odtud jsme si přivezli dvě čekatelské kartičky, Messer a Tulipa.
Komplikovanou cestou se ke mě vrátil sameček Ben, kterého jsem nabízela na jaře k prodeji.Jsem ráda, že je v pořádku,dal se dohromady, nechala jsem ho zaregistrovat a zkusí svoje štěstí s Hermionkou v chovu.
Několik samiček je březích, snad se během října dočkám nějakých odchovů. Měly by být v barvách čoko - krém a čoko - buff - bílé,čoko - bílé,takže trikoloři a bikoloři, také by měly být během podzimu vrhy v barvách lila - zlatá - bílá, možná i šafrán, béžová.
24.6.2012
aktualizace odchovů a prodeje,některá miminka z vrhů Q1 a R1 budou na prodej.
26.3.2012
Tak máme další odchovy, jak u skinníků, tak i teddíky. Fotky jsou už v odhovech. Máme několik nových holčiček v chovných samičkách US Teddy. A také několik morčátek na prodej.
6.3.2012
Dnes se do CHS Metropol přestěhovala natrvalo naše Esterka.
5.3.2012
Narodili se vrh malých skinníčků. Je tam kluk a holka. Oba budou asi na prodej. Do chovu teddíčků mám novou posilu Cibulku od Nicolette.Překrásná holčička.
Do téže CHS odjela také naše Princezna za svým prvním ženichem,moc děkuji Nikole za krytí a doufáme,že se nám narodí krásná a hlavně kvalitní miminka.
12.2.2012
Za včerejšek mám tři nové vrhy. Pokusím se je přidat do ODCHOVU ještě dnes.Tak nové fotky už tam jsou.
11.2.2012
Dne 23.1.12 se narodil Dorotce vrh H, dvě mimča kluk a holčička.
Aktualizece PRODEJE.
22.1.2012
Vyměnila jsem fotku na úvodní straně. Autor fotky je Eva Kozlová(CHS Z Kozího Hrádku)
a na fotečce pózují moji teddíčci ,zleva - Ester, Dolly,Uršula,Sisi a Pompo.
Evě moc děkuji.
3.12.2011
Nebylo teď dobré období,takže se mi nechtělo ani psát moc novinky. Během listopadu předčasně porodila Lojzinka čtyři mrtvá mláďata. Porod proběhl asi o 7 10 dní dříve. A přišla jsem ještě o další samičku, Lady nás během jednoho dne opustila i s miminky v bříšku. Všechno to byly vrhy,na které jsem se moc těšila.
Z těch lepších zpráv,byla jsem na výstavě v Prostějově,tentokráte jsem vezla novou sestavu Uršulu a Zacharyho.Uršula dostala kartičku a vybojovala druhé místo ve sloučené třídě B+J v Us Teddy.
Dále jsem dnes jela do Olomouce se Sisi,Ester a Uršulou, Sisi vyhrála první místo v juniorech a všechny holky si odvezly kartičku.
Pro Sisi tím výstavy končí,dovršila pátou čekatelskou kartičku na šampiona a nyní ji čeká už jen lenošení doma a občas nějaká ta miminka. Za tím účelem jsem si už přivezla skořicovo -bílého samečka Vespyho,děkuji Světlaně za zapůjčení.
Také Děkuji Nikole,že za mě převzala diplomy a ceny a tím nám umožnila odjet domů v rozumnou hodinu.
Takže v nynější době mám opět nějaké samičky se samečkama,a v nejbližší době půjdou další do společného bydlení,a první miminka by se mohla narodit někdy v únoru.
15.10.2011
Novinky začnu smutnou zprávou. Naprosto nečekaně nás opustila naše Kikina. Došlo u ní k předčasnému porodu, u kterého se neotevřela a přestože jsem to zjistila ihned a běhen hodiny byla u veterináře na císaři nepovedlo se jí zachránit. Během operace jí praskla cysta a hned druhý den ráno umřela, Rodila asi o tři týdny dříve.
Všechna mimča z vrhů už jsou buď u nových páníčků nebo rezervovaná. V současné době je na krytí Lady a Lojzinka u Patche.
1.10.2011
Po dlouhé době vezmeme novinky pěkně popořadě. Skoro všechna miminka z konce srpna a začátku září jsou už rezervovaná a některá i odešla do nového domova. Na prodej zbývají už jen dvě crestedky z vrhu C. A Abigail porodila holčičku a dva kluky, vrh G1, všichni jsou bílý s aguti stříbrnou hlavičkou. Snad se mi povede dodat nové fotky co nejdříve. Byla jsem na výstavě v Lounech,nevystavovala jsem jen jsem okukovala,pokecala a prodala nějaká morčí.
Pak jsem byla na výstavě v Chebu. Jako vždy moc pěkná výstava,pohodová, Sisi si odvezla 3. místo a kartičku.
Dneska jsme byli v Pardubicích a tady se zadařilo daleko lépe, přivezli jsme si dvě kartičky, Izák je už tedy ŠAMPION, dvě první místa v teddíkách a jedno druhé za krátkosrstého juniora.Zase výstava pěkná, hezky připravená,pěkné prostředí a hodně pěkných cen.
5.9.2011
Máme spoustu nových miminek v odchovech, začátkem října jich bude hodně na prodej.
1.9.2011
Tak holky začaly rodit jako divé,máme další vrh D1 od Grace. Fotky už jsou v odchovech.
30.8.2011
Včera 29.8.2011 porodila Cácorka tři crestedy. Foto v odchovech.
28.8.2011
Máme nový vrh B1, Delisska porodila v noci tři miminka. Všechn jsou bílo -červeno -černá po tatíkovi a asi budou všechna na prodej. Zvažuji do dobrých podmínek i prodej Qwika.
21.8.2011
Včera jsme byli na výstavě v Blatné. Vezla jsem sebou Sisi a Izáka. Sisi získala 97b a dvě ceny, 2 místo ve třídě US Teddy junior a baby a nejlepší krátkosrstý junior.Izák získal 95,5b. Oba s Izákem získali kartičku. Izák už čtvrtou a Sisi druhou.
Výstava byla pěkná, zajímavá,pohodová,málem jsme si koupila párek malých barevných ptáčků ale manžel mě krotil.
Přidala jsem fotky nových holčiček.
13.8.2011
Dneska jsem se byla podívat na Speciálce v Toulcově Dvoře, zároveň jsem si tam vyzvedla novou holčičku od Báry Lochmanové. Je moc hezoučká, v srsti a typu vypadá luxusně. Je po rodičích z Dánka a Německa.Má jméno Maartje Egeria a doma jí budem říkat Martičko.
Také mám ještě další novou holčičku Bellu, je z hobby chovu slečny Martiny, tatínek je náš odchovanec Forest a maminka je samička dovezená z ciziny,pro kterou už paní chovatelka nedodala rodokmen.Holčička je pěkná,velká v barvě černá tan.
Budu se snažit vložit nové fotky co nejdříve.
Dále ,miminka z vrhů Z a A1 se už začínají rozcházet do nových domovů. V nabídce zbývají už jen tři mladá morčátka a jeden starší registrovaný sameček vhodný do chovu.
3.8.2011
Aktualizován PRODEJ.
18.7.2011
Tak koukám, že jsem se dostala k novinkám přesně po měsíci.Začnu smutnou zprávou. Znenadání nás ze dne na den opustila černá Nikitka. Od ledna bydlela s Izákem ale nezabřezla a asi to bylo znamení už něčeho vážnějšího, přestože chuť k jídlu měla pořád náramnou.
Do nového domova v CHS Kozí Hrádek odjel Gideonek ale doufám, že ještě před odjezdem stihl nakrýt naší Ivonku a dočkáme se po něm nějakých potomků.
Také k nám ze Slovenska dorazil nový nepříbuzný klučík. Zatím dostal jméno Toník a čekáme na PP.
Během mé dovolené se narodily dva vrhy, Dorotce vrh Z , a Vinnie svým vrhem začala novou abecední řadu A1.
Doplnla jsem PLÁNOVANÉ ODCHOVY a ODCHOVY. Všechna morčátka z nových vrhů budou na prodej
18.6.2011
Aktualizace PRODEJE
12.6.2011
Včera jsem se zúčastnila výstavy v Bohuňovicích.Bylo tam moc hezky a nnvíc se krásně povedlo sluníčkové počasí. Izák vyhrál 1 místo v teddíkách a Qwik dostal krásné čestné ocenění od ZO Bohuňovice za nejhezčí morče výstavy. Odjížděla jsem spokojená,opravdu moc povedený den.
7.6.2011
Nové zprávy. Přibyla mi nová morčátka. Ze zrušené CHS A Cardinal jsem si přivezla hezoučké hočičky Delissu a Abigail, a krásného kluka Qwika. Fotky jsou už přidány.
Výstava 4.6.2011 v Toulcově Dvoře byla snad pěkná a doufám,že se líbila všem chovatelům,kteří tam přivezli svoje morčátka.
Já mám radost dvojnásobnou, protože moje odchovaná holčička Sisi získala 97b a ocenění nejlepší US Teddy výstavy. Musím poděkovat Daně Herinkové CHS Z Aldringenu za její rodiče Grace a Pompa.
Nově jsem doplnila PRODEJ.
26.5.2011
Tak po delší době zase něco nového. Porodily moje dvě nahulky Zaira,holčičku a dvai kluky a Otylka, dvě holčičky a dva kluky. Ještě jsem je netačila ani vyfotit a udělat jim alba.Také jsem byla s Izákem v Olomouci. Moc pěkná výstava, počasí se taky vydařilo, i teddíčků se sjelo hodně,takže mě těší Izákův úspěch. Získal opět třetí místo a další kartičku.
Nyní připravuju výstavu ,která bude 4.6.2011 v Toulcově Dvoře v Praze a těším se na hojnou účast jak chovatelů tak návštěvníků.
A jako další novinku jsem si zarezervovala samečka z vrhu O z CHS Od Nicolette. Už jsem mu začala shánět vhodné samičky. Prostě krásným teddíčkům nemůžu odolat.
1.5.2011
Dneska začn jednou mutnou zprávou. Naše Lotynka 12.4. čtyři mrtvá miminka. Bohužel i přes léčbu ATB,kdy už nám dávala trochu naděje, nás po 14 dnech přece jen opustila.Jinak ostatní miminka se mají čile k světu a vesele přibírají. Narodil se Otylce vrh skinníčků. Čekáme ještě čím nás překvapí Zaira. Terryho jsem stáhla z prodeje a rozhodl jsem se,že počkám jak bude vypadat srst,když tak ho zařadím do svého chovu.
Výstava: Také jsem dnes byla na výstavě v Hradci Králové. Vystavovala jsem Izáka - 96bodů a pvní kartička, a Gideona - 94,5 bodu. Dále máme tři registrace,kromě dvou zmíněných jsem zaregistrovala i Pompa,takže vrh S má PP. Protože jsem na výstavě prodala samečka Sonnyho,prosím nové majitele,pokud se ke mě na stránky dostanou,aby se mi ozvali,vystavila bych jim oficiální rodokmen místo VP. Jinak výstava moc hezká,dobře připravená i zorganizovaná.Moc mě potěšila v dárkové tašce mapa HK, takže když jsme se vydali na procházku nikde jsme nebloudili.
17.4.2011
Opět jsem doplnila PRODEJ a ODCHOVY. Už několik morčátek odešlo do nových domovů. Až k Děčínu odjeli rošťáci Pepin a Mikeš. Dále odešly už všechny holčičky z čokoládového vrhu poLojzince. Všem přejeme moc krásný život u nových pánů.
Několik morčátek také už má rezervaci.
4.4.2011
Doplnila jsem další odchovy a morčátka,která jsou na prodej.
15.3.2011
Tak první vrhy jsou už za námi, neplánovaný čokoládový ,v kterém se narodily tři holčičky,o čtvrtého chlapečka jsme přišli,Holčičky pěkně rostou a brzo už půjdou do nových domovů. Jako další byl smutný vrh Dorotky,kde čtyři mimča uhynuli během pár dní a pátého chlapečka jsme dokrmovali dva týdny a poté odešel taky.
Radost mi udělal vrh Grace a Pompa,kde se objevily naprosto krásné barvičky a mimča jsou čilá a pěkně papají.
6.3.2011
Dneska jsem doplnila odchovy a také jsem některým morčounům udělala nové fotky. Povyrostli do krásy a zasloužili si je.
10.2.2011
V úterý 8.2. jsem si přivezla z CHS Brusinka nového klučíka. Fotka už je přidána.
Dorotka už je pěkně kulaťoučká a naše Nelinka se u ní drží jako klíště a stále jí hlídá.
29.1.2011
Zatím příliš novinek není,holky jsou teprve na svatebních cestách se svými nastávajícími, ale Dorotka už se moc hezky zakulacuje,takže v únoru se přece jen už dočkáme prvních letošních miminek.
Na krytí k nám přicestoval z Brna z CHS Zahva´s skinny, krémovo - bílý sameček Patch a ještě je u nás na zkušené mladíček Nemo Zahvaˇs, skinny oranž aguti.
Fotky všech budoucích rodičů jsou v plánovaných odchovech.
23.1.2011 také dorazil Gideon Ze samoty u lesa. Pěkný tříbarevný rošťák.Vypadá velice nadějně,srst je pěkná,barvičky velice pěkně rozložené i ohraničené. Zatím bydlí ve společnosti Bohouška.
2.1.2011
Do nového roku přeji všem hodně zdraví,lásky,spokojenosti a v neposlední řadě také hodně chovatelských úspěchů.
Trochu jsem pozměnila PLÁNOVANÉ ODCHOVYpro letošní rok.
Také od nás odešel cestovatel Frigo. V současné době je v Chs Z šípkové růže.Měl by rozšířit chov červených teddíků,tak se snad povede a on už zde zakotví natrvalo. Jsem ráda,že nabídka od slečny Anety přišla,já bych pro Friga chovatelské využití neměla.
Také černý skinník Oskar našel své nové majitele těsně před Vánocemi.
12.12.2010
V pátek odcestoval Damián do Olomouce rozdávat radost jako mazlík,bydlet bude ve společnosti hezké samičky Quincy z Long Meadows. Moc děkuji Lubce za pomoc s dopravou.
Po deseti dnech po operaci Unkas umřel. Začínal vypadat už docela dobře. Zažehnali jsme průjem,jizva se hojila,chuť k jídlu byla taky. Náhle si však sedl do kouta,naježil se ,odmítal i největší pochoutky.Pořád jsem z toho smutná.
Dnes se k nám vrátil po půl roce Frigo,je to Unkasův syn. A také jsem si od Dany Herinkové z Aldringenu přivezla novou posilu do chovu stříbrných teddíčků samečka Pompo.
27.11.2010
Unkas má operaci za sebou.Zatím nevypadá tak pohodově jako Kissík,má průjem takže dávám probiotika,černý čaj,hodně sena.V narkoze mu také zbrousili hned zuby,protože přerůstaly, tak snad se to upraví.
22.11.2010
Dneska se na veterině potvrdilo moje podezření.Máme další kámen v močáku,tentokráte je postiženým Unkas. Na rentgenu kamínek krásně zazářil a paní doktorka nás objednala na operaci. Držíme si palce aby zase proběhlo všechno rychle a bez problémů.
7.11.2010
Neděle byla dnes,protže pršelo, dnem lazebním. Morčátka jsem zvážila,ostříhala,vyčistila uši a samečkům jsem umyla zadečky a vytřela jsem jim prdky mezi kuličkama. Někteří tam mívají schovaný opravdu pěkný humus.
Také jsem doplnila PRODEJ.
4.11.2010
Dnes vám napíšu něco o malém Pepinovi. Narodil se jako jako 75g velké mimnko naší Čikitě.Tedy celkem normální porodní váha u paterčátek.Zprvu jsem ho dokonce považovala za holčičku. Jenže po čtrnácti dnech stále vážil jen 80g a byl oproti sourozencům poloviční.Matka ho odstrkovala a utíkala od něj kdykoliv chtěl k cecíku. Zkusila jsem ho přikrmova,t ale mlíčko odmítal a tak jsem to omezila jen na denní malé dávky vitamínové bomby s trochou probiotik.Vypadalo to,že mu stačí když se může k mámě a sourozencům aspoň přitulit a baštil seno i směsku,se zeleninou měl trošku potíže,protože na pusince se mu dělaly ošklivé opary,které jsem vymývala betadinou.Nakonec si svůj životek vybojoval,dneska váží přes200g a i když je to pro šestitýdenní mimčo málo, tak věřím,že je už za vodou. Stále sice bydlí smámou a sestrou ale sní už všechno,pěkně se zakulatil i srst mu začíná housnout. Až tochu povyroste zkusíme bydlení s Mikešem ve velké kleci.
30.10.2010
Nejprve začnu tou špatnou zprávou. Z vrhu L zemřel malý Luck u své nové majitelky. Pravděpodobně na nějaký vrozený vnitřní problém. Z toho důvodu byl i asi celkově menší a drobnější. Lou se má dobře,hezky prospívá a aby se mu nestýskalo dostal kamaráda Perryho.
Dále odjela holčička Kaja a s ní bílo -čokoládový Mathias do CHS Magpie - Unicorn. K nové majitelce se vydal s Magnumtaxi Nik a doma zůstal poslední klučina na prodej Miki.Je to zvláštní, protože má opravdu perfektní medvídkovskou srst a roste z něj moc hezký a mohutný US teddy. Tak snad i on najde brzy už nový domov kde bude rozdávat radost.
DOPLNILA JSEM PLÁNOVANÉ ODCHOVY
24.10.2010
Tak se nám v tomto týdnu rozběhla do nových domovů další mimča. Odjela holčička Nina a skinnička Olívie,a teddíčci z vrhu P.Paddy jako překvapení pro malou slečnu a Pipper jako mazlíček a kamarádka starší samičky, k úžasným majitelům,kteří obě své holčiny na rukou nosí.
Kissík už má vyndané stehy,ještě má před sebou jednu dávku ATB,ale opravdu je už v pořádku.
V pátek jsme měli smutný den,Naše fenka Belina už týden bojovala na kapačkách o život a bohužel ho prohrála. V pátek jsme zavolali domů poslední pomoc a všichni jsme se s ní rozloučili. Paní doktorka jí dala injekci ,po které usnula a odešla do psího ráje ve věku 17,5 roku.
19.10.2010
V neděli večer mi přijela dlouho očekávaná solid aguti stříbrná holčička Dolly z Adámkova.Nádherná,okatá a vyplašená šmudlina.Zatím se zabydluje a seznamuje s ostatníma samičkama. Fotku se mi ještě nepovedlo udělat,pořád nechce zapózovat.
16.10.2010
Dneska jsme byli na výstvavě v Chebu. Byla moc pěkná,výborně připravená a myslm,že se tam všem líbilo,mě teda určitě. Lojzinka dostala dneska jenom 93,5bodu ale můžu si za to sama,že jsem jí špatně připravila. Příště si dám pozor. I tak ale dostala cenu za druhé místo za US Teddy junior.
Doplnila jsem prodej.
15.10.2010
Mám několik novinek,za prvé včera odjela do nového domova skinnička Olinka a dneska čekala nová rodina na Nicolase. Všem přeji moc moc radosti.
A teď co potkalo našeho Kissíka. Nejprve začal kníkat při čůrání a v moči se objevila krev. Doktorka mu nasadila ATB ale po týdnu na kontrole to bylo ještě horší. Naštěstí jsme narazili na veterinářku,která nejprve Kisíka vyšetřila na sonu a když se nic průkazného neobjevilo,tak to nevzdala ale udělal mu rentgen. A na snímku svítil kámen v moč.měchýři,velký jako pecka od třešně.Hned rduhý den ho objednala na operaci,která dopadla dobře. Dneska je šmudla druhý den po zákroku,žere,tak snad už je mimo nebezpečí. Musel chudák strašně trpět.
7.10.2010
Uteklo to jako voda a kluci z vrhu L od Grace se rozběhli do nových domovů. Včera odjel malý Little a dneska odcestovali Luck a Lou do Benešova.
Hodně mrňousů je už rezervovaných a pojedou až přijde čas.
paní Hortová,snažím se Vám odepsat, ale máte plnou schránku
3.10.2010
Včera jsem se zúčastnila 4.výstavy morčat v Pardubicích. Výstava byla moc pěkná,dobře připravená. Naše Lojzinka dostala krásných 95bodů. Do nového domova také na výstavě putoval Jolly. Doufám,že bude mít hodné majitele .
Dneska ke mě přijela Nikola s Jakubem z CHS od Nicollete,podívali se na morčátka a odvezli si domů bílo-čokoládovou holčičku NIky.
26.9.2010
V sobotu 25.9 si malá slečna odnesla domů Karlíka jako svůj dárek k narozeninám.Přejeme jim společně hodně společných šťastných dnů.A neplánovaně, jako mazlíček dokonce ke třem malým slečnám, odešel tříbarevný čokoládový chlapeček z vrhu L .
Dále se 25.9.2010 narodila naší Čikitce ve vrhu paterčátka.Jsou moc pěkně vybarvená,dvě holčičky a tři kluci.
Tím jsme pravděbodobně v tomto roce s mimčama skončili a další vrhy plánujeme až na příští rok
Jsem moc ráda,že všechny maminy jsou zdravé,a jejich dětičky také.
23.9.2010
Dnes se do nového domova jako první z vrhu Ivonky vypravil Kubík. Přejeme hodně společné radosti.
A kufry už si pomalu začíná balit Karlík a a jeho sestřička Kaya.
Další rezervovaná morčátka ještě chvíli pobudou doma.
Zaira už je v pořádku. Na nožičkách stojí,vesele běhá a mlíčka má plno, takže mimča nabírají ostošest.
19.9.2010
Včera 18.9.2010 mě ráno překvapila Zaira pěti krásnými malými naháčky v boxu.Jsou to tři holčičky a dva kluci. Zaira bohužel má problémy se zadníma nohama.Po telefonátech jsem nasadila velké dávky vápníku,Béčka a Céčka,nožičky masíruju. Zaira se po boxu pohybuje docela čile,chuť k jídlu má velikou jen mimča zatím moc nepřibrala přestože mléko mají. Od zítřka asi začnu trochu přikrmovat abych Zaiře ulevila.
Fotečky najdete v odchovech. Stačí kliknout na odkaz u vrhu.
V pátek 17.9.2010 nám také odjel chlapeček z vrhu J - Janick do nového domova v Brně.
16.9.2010
Aktualizovaný prodej
12.9.2010
Ve čtvrtek 9.9.2010 před půlnocí porodila Lotynka krásná čtyřčátka.
5.9.2010
Máme další dva vrhy teddíků od Grace(31.8.2010) a Dorotky (5.9.2010) v odchovech.
26.8.2010
První z podzimních plánovaných vrhů zahájila Ivonka a porodila tři nádherné teddíčky.
21.8.2010
Dneska jsem byla v Toulcově dvoře na 11.Speciální výstavě. Přivezla jsem si od Katky Šafaříkové její úžasné pelíšky,které mi našila na objednávku. Morčáci už na nich lenoší a rajtují.další budou mít čest vyzkoušet náš králík a pejsánkové.
Také jsem si od Markéty Sýkorové z CHS Barfleur převzala krásného čokoládového samečka Bohumila,možná SG. Kluk je skvěle vymazlený,vůbec se neostýchá,neschovává naopak dal si pořádnou večeři a trochu si zalaškoval s mými Jéčky,s kterými bude zatím bydlet.
Není to jediný přírůstek v naší CHS. Štěpánka Straková k nám přivezla malého stříbrného tedíka aguti solida,který je z Aldringenské linie a brzy k němu (doufám) přibydou dvě aguti stříbrné samičky, a zároveň si půjčila na krytí našeho Unkase.
Vypadá to,že skoro všechny holky v plánovaných odchovech jsou březí.Krásně se začínají kulatit a jsou jak hruštičky. Nastává čas stěhování,každá půjde bydlet zvlášť a dostane do boxíku jednu zkušenou samičku jako porodní bábu a pomocnici.
Kissíkovi by se měl z krycí mise vrátit Cipísek,tak uvidíme jestli si kluci ještě budou rozumět nebo už budou mít separé.
8.8.2010
Skoro všechna morčátka mají nové fotografie a kluci z vrhu J jsou oba na prodej.Nové fotky také v sekci bydlení.
12.7.2010
V neděli 11.7. si slečna Lenka od nás odvezla poslední dvě morčátka z vrhu I a to Innušku a Imothepa.Převoz i v tom horku dopadl dobře a já všem přeji aby si návzájem dělali radost dlouhá léta.
Chlapeček z vrhu J malý Jolly už pije sám a začíná uzobávat seno a zeleninku,tak už nedokrmujem.Snad máme vyhráno.
8.7.2010
V úterý 6.7.2010 jsem si z CHS Terra Punctata přivezla čokoládovou saténovou 2 měsíční holčičku US Teddy. Dostala domácí jméno Lojzinka.
Dále se narodil Nikitce vrh J.
4.7.2010
Včera proběhla 2.výtava bezsrstých a 1. výstava dlouhosrstých morčat v Toulcově dvoře. Morčátka byla vystavována v bývalých stájích,kde bylo velmi příjemné chladno i v tom hrozném horku. Účast ze strany chovatelů byla velká a myslím,že se všichni cítili dobře a spokojeně. Atmosféra mi přišla dost pohodová. Všechno bylo moc pěkně nachystáno a zorganizováno. Také ceny pro morčátka byly moc pěkné a bylo jich hodně.
Můj mazlík Wabi,byl bohužel diskvalifikován kvůli parazitům,přestože jsem před výstavou koupala v antiparazitálním šamponu a tři dny kluka mučila neustálým vyčesáváním.A doktorka je neobjevila ani při vet přejímce na začátku výstavy.No tak snad někdy příště.Ale i tak se mi výstava moc líbila.
DOPLNĚNY PLÁNOVANÉ ODCHOVY
7.6.2010
Doplněny plánované odchovy
26.6.2010
Ještě v neděli 20.6.2010 odjeli spolu Fidorka a Frigo do CHS Od Zuzky. Fidorka už nastálo,Frigo se bude vracet zpátky až splní svůj úkol.
V tomto týdnu odcestovala do nového domova další dvě morčátka. 21.6.2010 odjel Indy do Valašského Meziříčí a 25.6. Iddo zahájil svou karieru mazlíka v Praze.
19.6.2010
Byla jsem na výstavě ve Velvarech. Zaregistrovala jsem Pusíka - Kissíka, a do nového domova odešly první dva crestedíci z vrhu CH - Cháron a Chavier. Oba společně si na výstavě vybrala velice milá rodinka a já doufám ,že i oba kluci budou perfektní mazlíci.
13.6.2010
Dnes ráno nám odešla za duhový most Isiska.
10.6.2010
Konečně jsem doplnila fotku našeho nejnověšího samečka Kisse - Pusíka,kterého jsem si přivezla z Olomouce. Moc krásně roste,s Cipískem se jim pořád spolu lébí.
Mimča k prodeji z vrhu Kikiny a Cácorky jsou v odchovech.
27.5.2010
25.5.2010 naše Cácorka alias Cesmína přivedla na svět pěkná paterčátka. Doplněny odchovy.
24.5.2010
22.5.2010 jsem jela do Olomouce ,podívat se na výsatvu a přivezla jsem si odtamtud krásného klučíka z CHS Zahva´s Skinny Good Nigth Kisse. Krásně se zabydlel s naším Cipískem,který smutnil po Forestovi. Tak nového kamaráda uvítal s radostí.
Také v pátek 21.5.2010 mě překvapila Kikina ,která porodila tři krásná mimča,americké crestedy,vrh CH, čtvrté bylo bohužel mrtvé a nerozbalené. Vzhledem k tomu,že bydlí s Nelou,která jí dělá porodní báu už podruhé,bylo asi něco špatně,že se s ním vůbec nezabývaly.Všechny fotky dodám co nejdříve a mrňousci budou na prodej.
Cácorka je na prasknutí,už jen leží a zvedne se jen aby si urvala nějaký ten kus žvance při krmení. Bydlí s Ivonkou,která je zkušená mamina,tak doufám,že bude všechno v pořádku.
10.5.2010
Včera odcestoval Forest s moc sympatickou slečnou do nového domova,domku se zahrádkou kde se mu určitě bude moc líbit.
Obě holky Kikina i Cácorka už mají před porodem. Cácorka bude asi dřív,už jen polehává a cpe se průběžně vším co má v dosahu. Ke každé jsem dala jednu zkušenější samičku jako porodní bábu tak snad bude tentokrát všechno v pořádku a narodí se krásní malincí crestedíci.
7.4.2010
V sobotu 3.4.2010 jsem si přivezla z CHS Z Aldringenu krásnou holčičku Grace,moc za ní děkuji Daniele. Má krásnou srst a pěkné barvičky.
Doplnila jsem Plánované odchovy.
31.3.2010
Tak dnes mám další smutnou zprávu. Zaira dnes v noci porodila jedno velké mimčo,které jsem ráno v šest hodin našla pečlivě očistěné ale mrtvé. Zřejmě se udusilo při porodu.Ještě po půlnoci jsem Zairinku kontrolovala,protože měla dva dny po termínu ale žádné komplikace jsem neočekávala,její první vrh byl naprosto v pohodě a bez problémů.Nějak se to na ty moje holky valí.Zaira je zatím v pořádku.pěkně žere.
28.3.2010
Tak dnes jsem moje morčátka celý den vážila,koupala,mazala a stříhala. Také dnes měla termín porodu Zaira,takže čekáme a ona nás napíná.
14.3.2010
Jedna velice smutná zpráva. V pátek Lindička poodila tři mrtvá mláďata,čtvrté bylo sice živé ale malé,slabé a po dvou hodinách také zemřelo.Včera na poporodní komplikace umřela přes moji a veterinářovu péči i Lindička
8.3.2010
Doplněny Plánované odchovy
1.3.2010
Včera jsem byla na schůzi. Přivezla jsem si odtamtud novou samičku čoko-krém-bílou US Teddy Dorothy Zahva´s.Zároveň jsem jí hned i zaregistrovala,má skutečně velice pěknou srst. Fotku přidám co nejdříve.
23.2.2010
V sobotu 20.2. jsem si přivezla malou teddinku čoko-bílou ,zatím nemám PP takže jsme jí pokřtili Loty. Měla by mít SG nebo možná i bude satén,uvidíme .
Také k nám z výstavy v Rychnově přijel nový ženich pro naše crestedky. Je to A.Crested Xmagic Fantom Chlum. Má krásnou skoro plnobílou korunku,takže počkáme až povyroste a potom se už na něj holky můžou těšit.
Nové fotky jsou přidány.
Za zprostředkování dopravy děkuji pí Hačecké z CHS Brusinka.
10.2.2010
Doplněny odchovy
9.2.2010
Nelinka dneska porodila čtyři malé nádherné medvídky.Zatím všichni v pořádku. Fotky a podrobnosti hned jak koupím baterky do foťáku.
6.2.2010
Včera odcestoval poslední klučík z vrhu E do nového domova .Cestoval až do Uherského Brodu,kde bude bydlet v CHS Od Zuzky.
Nelinka je už jako soudek a mimnka čekáme každým dnem.
20.1.2010
Tak včera se Zaira umoudřila,s Erwinem zalaškovala a vypadá to,že bysme koncem března mohli mít nadělení malých naháčů.Tentokráte by měli být vbarvách tmavších.
17.1.2010
Tak z vrhu E už Ema a Eliášek odešli do nových domovů a doufám,že budou dělat svým novým majitelům radost.
Nelince začíná růst bříško a uvidíme až přijde čas, jaká miminka se jim s Unkasem povedla. Snad tentokrát všechno dobře dopadne. Dala jsem k Unkasovi ještě Lindu a snad se mu povede i tady.
Také k nám dorazil za skiničkou Zairou ženich Erwin Berenetto(děkuju Katce Havlenové za půjčení). Kluk je moc krásný ale Zaira si postavila hlavu.Takže zatím jsme dospěli do bodu,kdy Zaira už Erwina nekouše,zato před ním stále utíká.Tak uvidíme jak to půjde dál.
3.1.2010
Aktualizace prodeje
21.12.2009
Dnes se Nikitce narodili tři malí medvídci.Dva kluci a holčička. Všichni jsou v pořádku a Nikitka je vzorná mamina.
13.12.2009
V pondělí k nám do CHS přibyly dvě morčinky. První je Ivonka Dvůr Obora z CHS Od Nicolette a druhá je Una z Galaxie morčat.Krásně se už zabydlely,obě pěkně papají tak doufám,že se jim u nás bude líbit. Obě už mají fotografie.
29.11.2009
V pátek 27.11.2009 jsm si přivezla domů nového kluka Unkase z Aldringenu,doposud bydlel v CHS Od Nicolette a od soboty je společně s Nelinkou. Doufám,že se jim povedou pěkná miminka,která by se měla narodit v únoru nebo březnu.
Také jsme dnes byli na schůzi a zaregistrovali jsme Lakyho.
25.11.2009
Tak Cácorka zůstává definitivně doma.
14.11.2009
Ve středu 11.11. k nám přijel z Brna Mikeš,kluk jako buk,trošku bojácný a opatrný ale to se časem podá. Je u nás jako v jiříkově vidění a úplně divočí když cítí morčecí holky.Mikeška našli v Brně na ulici,asi vyhozeného, a protože jsem měla jeden box volný, tak jsem mu ho věnovala u nás doma na bydlení.
31.10.2009
Máme nového samečka Wabi od Kazbundy. Nádherný genový skinny černý dalmatin. Je mu pět týdnů ale vypadá na tři měsíce
28.10.2009
Zúčastnila jsem se se Zairou výstavy naháčů v Toulcově dvoře v Praze. Byla to historicky moje první výstava. Sice jsme nic nevyhráli ale Zaira si přivezla registraci.Výstava se mi moc líbila a byl to velmi příjemně strávený den. Děkuji.]
Nechala jsem Zairu vyfotit a teď bude její fotečka od Ondry Výška zdobit naše stránky.
23.10.2009
Tak Lindička má do dnešního dne od Lakyho tak poškrábaný zadek a stále se před ním schovává a naříká,že se mi jí zželelo a pravděpodobně zůstane opravdu jen mazlíčkem. Nakrytí asi necháme osudu jen ve společném výběhu. Zatím budeme léčit Betadinkou a mazlinkovat. Asi k mateřství nemá žádný vztah.
16.10.2009
Dnes se Nelince narodili čtyři nedonošená miminka.
15.10.2009
Linda s Nikitou se začaly trošku hašteřit tak jsem společné bydlení s Lakym urychlila a dala ho k nim.Hned si zjednal pořádek a ještě ten den Nikitku nakrýval. Linda zatím odolává ale věřím,že jeho šarmu a vytrvalosti podlehne stejně jsko poprvé.
11.10.2009
Narodili se miminka z vrhu C. Tři holčičky - Cácorka,Cecilka a Cindy. Mají se ks větu a jsou krásné.

10.10.2009
V neděli 4.10.2009 jsem si přivezla z CHS Waikiki holčičku Nikitu. Bude jí 6 měsíců a je to černá US Teddy
Včera jsem jí seznámila ve výběhu s ostatníma a brzy ho ovládla celý. Dostala tedy na zkoušku za spolubydlící naší Lindičku a asi to bude dobrá volba. Holky se trošku proběhly po kotci(mají ho 100x70) a zacvakaly si zubama. V noci ale byl klid a obě ráno žraly normálně. V listopadu plánuju pro obě společné bydlení s naším samečkem Lakym.
Dnes také odjel poslední sameček Artur z vrhu A ke své nové majitelce